MOJE GRANICE – jak asertywnie dbać o swoje potrzeby

MOJE GRANICE – jak asertywnie dbać o swoje potrzeby

Asertywność to nie tylko umiejętność mówienia “nie”. To sztuka wyrażania siebie w sposób szczery i otwarty, z poszanowaniem siebie i innych. Podczas tego warsztatu będziemy odkrywać, jak ważne jest rozpoznawanie i wyrażanie własnych emocji, w tym złości, często stłumionej przez proces socjalizacji do roli kobiety.

Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której każda z uczestniczek będzie mogła pracować nad wzmocnieniem poczucia swojej godności, nauczyć się skutecznie komunikować swoje granice oraz przetestować narzędzia radzenia sobie z trudnymi sytuacjami przekroczeń w życiu codziennym. W siostrzanym gronie przećwiczymy techniki asertywności pomocne w codziennym życiu, zarówno w relacjach osobistych, jak i zawodowych.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania mocy, która płynie z poczucia równości, bycia asertywną i świadomą swoich granic kobietą.

Program warsztatów został przygotowany w oparciu o założenia asertywnej komunikacji, czerpie z doświadczeń z pracy własnej, udziału w warsztatach antydyskryminacyjnych i antyprzemocowych. Metody te mają na celu zwiększenie poczucia sprawczości oraz poprawę jakości życia. Łączą w sobie etykę oraz wiedzę opartą na dowodach (evidence-based), zapewniając bezpieczeństwo i skuteczność.

Dla kogo?

Warsztat dla kobiet, które chcą zatroszczyć się o siebie i swoje granice, budować swoje kompetencje w zakresie asertywności i komunikowania potrzeb. Dla kobiet, które szukają sprawczości i swojego głosu.

Korzyści

  • Wzmocnisz swoją pewność siebie i umiejętność komunikowania swoich potrzeb.
  • Nauczysz się jak radzić sobie w sytuacjami przekraczania granic.
  • Odkryjesz, jak złość może być źródłem siły i energii.
  • Zwiększysz swoją świadomość ciała i sygnałów, które wysyła.

Być może jesteś zainteresowana innymi warsztatami z cyklu DOBRA DLA SIEBIE? Jeżeli tak zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami warsztatów z obszaru: 

perfekcjonizmu, czułość dla siebie, komunikacji, stresu, seksualności, poczucia własnej wartości

Informacje organizacyjne

Termin i miejsce spotkań:

Sobota, 22 luty 2025, 10:00-14:00

Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej, ul. Hallera 3/3 lub ul. Parkowa 42/1A we Wrocławiu 

Koszt  

Całkowity koszt to 299 zł.

Jak się zapisać

  1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy: Formularz
  2. Poczekaj na e-mail z potwierdzeniem. Informację zwrotną otrzymasz w ciągu kilku dni.
  3. Decyzja o zakwalifikowaniu na warsztaty jest uzależniona od kolejności zgłoszeń.

Masz pytania?

Napisz: kontakt@itpb.pl lub zadzwoń: 511-322-117

Grupę poprowadzi: 

Urszula Andruszko – jestem psycholożką w trakcie szkolenia systemowo-psychodynamicznego (Fundacja Kontekst, IV rok). Pracuję w paradygmacie psychodynamicznym, włączając myślenie systemowe. Prowadzę psychoterapię osób w okresie adolescencji, osób dorosłych oraz terapię rodzinną. Ukończyłam Akademię Treningu Antydyskryminacyjnego organizowaną przez UP-DATE Stowarzyszenie na Rzecz Różnorodności Społecznej. Współpracowałam z różnymi organizacjami pozarządowymi prowadząc szkolenia i warsztaty (m.in. z Kolektywem Kobietostan, Kalejdoskopem Kultur, Fundacją Ukraina). Tematem asertywności, sprawczości i przeciwdziałania dyskryminacji zajmuję się multidyscyplinarnie, zarówno pasjonacko, osobiście jak i zawodowo.

Copyright © 2024 ITPB. Szkolenia napędza platforma Publigo